Pivotel MMX

Pivotel MMX

Pivovar s hotelem a restaurací – to nejlepší pivo neměnné nejvyšší kvality v malebném prostředí Středočeského kraje, Praha západ, Lety u Dobřichovic. Moderní vzdušná designová restaurace pro 300 hostů nabízí kvalitní českou a mezinárodní kuchyni a vlastní pivo MMX. Příjemná venkovní terasa má kapacitu 120 míst. Možnost ubytování pro 57 hostů.

Idea

Dlouholetá představa o MMX Pivotelu se začala zhmotňovat v roce 2005, následovalo tříleté období příprav, projektování a schvalování, a poté dvouletá realizace. Na sklonku roku 2010 byl MMX Pivotel slavnostně uveden do provozu. Rok vzniku je zároveň v římských číslicích značkou piva a stal se ochrannou známkou pivotelu.

Architektura

Moderní budova pivotelu je postavena ze špičkových materiálů za použití nejmodernějších technologií. Stavbu realizovala FORTIS Bohemia s.r.o., stavební firma s téměř dvacetiletou tradicí (reference desítek realizovaných významných staveb), ve spolupráci s architektem Michalem Motyčkou.

Hotel má 1 podzemní a 5 nadzemních podlaží. Je tvořen trojlodním monolitickým železobetonovým skeletem s vyzdívkami a suterén železobetonovou vanou z vodostavebního betonu. Na podlahy byla použita bezespárá stěrka a do hotelové části byly umístěny nehořlavé koberce. Stěny v pokojích jsou pokryté betonovou stěrkou a obklady v koupelnách a na toaletách v celé budově jsou z velkoformátových kalibrovaných keramických obkladů. Interiéry jsou vybaveny luxusními zařizovacími předměty, osvětlovacími tělesy a nábytkem zhotoveným na zakázku.

Prosklené stěny i dveře v přízemí jsou z  kaleného skla a automatické dveře jsou opatřeny tepelnou clonou.

Restaurační část je jednolodním přízemním objektem, jehož nosné stěny a sloupy jsou z pohledových železobetonů a betonových stěrek.

Stropní pohledová konstrukce je tvořena lepenými modřínovými nosníky o délce 20metrů. Na osvětlení prostoru byla použita tubusová hliníková světla, doplněná bodovými osvětlovacími tělesy, jež umožňují vytvoření různé světelné atmosféry. Větrání je zajištěno vzduchotechnikou, klimatizací a také proskleným střešním světlíkem, který se ovládá elektronicky. Stěrková bezespárá podlaha je vytápěná a její výhřevnost je natolik kvalitní, že v prostoru restaurace nenajdete jakákoliv další otopná tělesa. Interiéru vévodí barový pult ze skla a nerezu s atypickou nerezovou pípou.

Nábytek je vyroben na zakázku z masivního dubu s ekologickou povrchovou úpravou. Přilehlá terasa z modřínových palubek je vybavena i modřínovým nábytkem.

Fasáda celého objektu je sjednocena atypickými antracitovými cihelnými pásky z německé manufaktury.

Celá budova má funkční ekologický systém. Vytápění funguje přes plynové kondenzační kotle Viessman. Stromy a trávník zaléváme výhradně dešťovou vodou z vlastní retenční nádrže. Je zajištěno jímání případných škodlivých látek z kuchyně a parkoviště, které pojme cca 50 vozidel a 4 autobusy. Na pozemku pivotelu je vysázena řada již vzrostlých stromů, dovezených ze zahraničí, které korunují celkovou estetiku projektu.

mmx-pivotel